İstanbul Gay Bar 


 

İstanbul'un Gay Cafe ve Barlar


Not: Bu sayfada kulüp ve disko tarzı olan yani genelde gece yarısından sonra gidilen gay mekanlar listelenmemiştir. Daha geç saatlerde gidilen gay kulüplerin tanıtımları için buraya tıklayınız

 

 

Haspa Cafe & Bar (12:00-01:00)
Adres: Istiklal Cad. İpek Sokak 16/2, Beyoğlu, İstanbul

Web: Facebook.com/groups/188389677877498/
İstiklal caddesinin paralelinde bulunan İpek sokakta yer alan mekana ulaşmak için önce İstiklalden Küçük Parmakkapı sokağa girin, sonra ilk sola dönünce yine soldan 2. binanın giriş katında, eski bir mekan. Özellikle erkeksi görünümlü gay müşterileri tercih ettiklerini belirtiyorlar. Haftanın belli günlerinde canlı müzik, karaoke ve değişik show'lar yapılmakta.Mekanla İlgili Yorumlar
İşletmecisi  tarafından aşağıdaki mesaj gönderilmiştir. "Haspa Cafe Bar 14:00 ile 20:00 arası cafe, 20:00 ile 22:00 arası Bar, 22:00'dan sonra gece kulübü konseptindedir. Birbirinden özel showlar, aktiviteler, GogoBoys, Zenne ve Drag Queen showları ile sizler için en mükemmeli için çalışıyor. Istiklal Caddesi'nden girdiğinizde ilk sol, ardından ilk sağ yaptığınızda çıkan sokağın yaklaşık 150 mt. ilerisinde sağda giriş kattayız."  (12 Ocak 2013)

 

Chaplin Cafe (12:00- 00:00)

Adres: İstiklal Cad. İpek Sokak 16, Kat 3, Daire 5 - Beyoğlu, İstanbul

Web: Facebook.com/chaplincafe.taksim
Haspa Cafe & Bar'ın bulunduğu binanın en üst katında bulunan mekan 2011 yılının ilk yarısından itibaren yoluna devam etmektedir. Genellikle genç yaştaki eşcinsel arkadaşlarımızın rağbet ettiği rahat bir ortamı olan ve uygun fiyatlı bir mekandır.


Mor Kedi Cafe (12:00- 00:00)
Adres: İstiklal Cad. İmam Adnan Sk. No: 7/3, Beyoğlu, İstanbul.
Beyoğlu'nun mevcut gay mekanlarından en kıdemlilerinden olan Mor Kedi 2013 yılında el değiştirdi ancak tarzını ve kitlesini pek değiştirmedi. Genelde genç eşcinsellerin takıldığı günün erken saatlerinde de gidilen ve fiyatlarının da makul olduğu bilinen mekan, İstiklal Caddesinden İmam Adnan sokağa girdiğinizde soldaki 7 numaralı binanın 3. katında yer almaktadır.

 

Rocinante Cafe & Bar (12:00-02:00)
Sakızağacı Cad. Öğüt Sk. No:6, Kat 2, Beyoğlu, İstanbul

Web: Facebook.com/RocinanteCafe
İstiklal caddesinin Ağa Camii'ne göre arka paralel sokaklarında birinde yer alan Rocinante Cafe & Bar, bir zamanlar resmen gay mekan olmamakla birlikte lezbiyenlerin sık sık gittikleri bir cafe idi. 2012 sonlarından beri ise tamamen erkek eşcinsellere hitap eden bir mekan olarak yoluna devam etmektedir. Açıldığından beri canlı müzik ve değişik şovları ile benzer tarza sahip rakip gay mekanlarla kıyasıya yarışmaktadır.


Pinokyo Cafe & Bar (12:00-02:00)

Adres: Istiklal Cad. Büyük Parmakkapı Sok. 26/1  Beyoğlu, İstanbul

Web: Facebook.com/PinokyoCafeBar
Mart 2011 civarında açılan mekan. Akşam saatlerinde değişik şovlar, gündüz ise tarot ve kahve falı gibi etkinlikler olduğu bildirilmiştir.


Mekanla İlgili Yorumlar

"Merhaba ben Pinokyo cafe bar işletmecisi Serhat. Pinokyo cafe bar istiklal caddesi Büyükparmakkapı sk. no 26 giriş üstü. Benetton binası karþı sokağı. Açılış 14:00 Kapanış 03:00. Pazartesi hariç haftanın diğer günleri 21.00 de başlayan ve her gün değşik konseptlerde canlı müzik dinleyebilinecek, oturarak eğlenilebilen ve eğlenmeyi bilen tüm lgbtt kişilere açık bir mekandır. 14:00 ile 20:30 arası Cafe formatında olduğu için fiyatlar alkollü ve alkolsüz içeceklerde oldukça uygundur. 21.00 itibari ile canlı müzikle beraber diğer mekanlarla eşdeğerdir fiyatlar. Trans showlar zenne showlar tıpatıp showlar gibi farklı aktivitelerle sizlerle olmaya devam ediyoruz." (3 Temmuz 2012)


Chianti Cafe & Bar (14:00-02:00)
Adres: İstiklal Caddesi, Balo Sk. No:31 Kat 2-Beyoğlu, İstanbul. 
İstiklal Caddesinden Galatasaray'a yakın Balo sokağa girince, aynı sokağı kesen Nevizade sokağı geçin hemen solda. Karşısında otopark, giriş katında ise bir kahvehane var. Akşam saatlerinde saat 9-10'a kadar kafe sakinliğinde, rahatlıkla muhabbet edilebilmek bir yer. Saat 10'dan 02:00 ye kadar ise daha canlı bir atmosfer arayanlar ve eğlenmek isteyenler için de haftanın 1-2 günü canlı müzik yapılmakta.


Smiley  Cafe (12:00-00:00)
Adres: İstiklal Caddesi, Balo Sk. No:31 Kat3-Beyoğlu, İstanbul. 
Chianti Bar'ın üst katında yer almaktadır. 24 Ocak 2015 tarihinde sitemize gönderdikleri mesaj şu şekildedir:

"Haftanın her günü saat 12.00 ile 00.00 arasında hizmet vermektedir. Cafemizde alkollü , alkolsüz ve aperatif yiyecekler bulunmaktadır."


D
urak Bar  (20:00-02:00)
Adres: Muratpaşa Sokak  , No 9, Yusufpasa, Aksaray, Istanbul
Bir süre Paşam bar olarak işletildiğinden hala Paşam diye de bilinmekte olan Taksim
'in eşcinsel kulüplerinden tamamen farklı (Aksarayda'ki 2008'de kapanan Değirmen'e benzer) bir ortamı olan mekan. Eğlence gece yarısından önce başlamakta, hemen hemen her gece alaturka tarzı canlı müzik yapılmakta ve birahane/meyhane tarzında masalarda servis yapılmaktadır. Mekan daha çok olgun, erkeksi takılan, ayı ve ayı-sever eşcinsellere hitap etmektedir. Aksaray tarafından gidildiğinde Yusufpaşa tramvay durağının sağına doğru arka tarafında yer alan ara sokağa girerseniz soldadır. Girişi Bern Otelin tam karşısındadır.


R
oom Bar (13:00-04:00)
Adres: Kemalpaşa Mahallesi, Selimpaşa Sokak  No 21 Laleli - Aksaray
, İstanbul
Aksaray'dan Taksim dolmuşlarının kalktığı üstgeçidin oradan girerseniz, sağdaki sokağa girin. İlerde sağda. Yada Aksaray merkezdan Laleli'ye doğru digerken ilk soldaki sokağa girerseniz solda kalıyor. Girişi daha çok pavyon gibi ve ilk gelenler için ürkütücü olabilir ama içeri girince tipik bir Aksaray gay mekanı ile karşılaşıyorsunuz. İçerde bir takım kadınlı erkekli grupların yanı sıra hem efeminen hem de erkeksi eşcinseller görülebilir. Mekanda arabesk/fantezi ağırlıklı canlı müzik de yapılmakta.  Gay mekan olarak çok fazla bilinmese de 2007-2008 dan beri bu şekilde yoluna devam etmekte mekan.


Sugar & Spice Cafe  (12:00-00:00)

Adres: İstiklal Caddesi, Saka Salim Çıkmazı, No:3/A Beyoğlu, İstanbul.

Web: https://www.facebook.com/sugarvespice
Bu mekan 23 Ocak 2015 tarihinde aşağıdaki şekilde kapanışını duyurmuştur:

Sugar 13 yıllık sokağı Saka Salim Sokak'a veda ediyor. Klasikleşmiş mekanı Saka Salim Sokak'taki lokasyonunda son kez görmek ve vedalaşmak isteyenler için son fırsat 23 Ocak Cuma gecesi olacak. 23 Ocak Cuma gecesi Sugar & Spice , başka bir lokasyonda açılana kadar kapılarını kapayacak. Gecede Dj Cenk Erdem her zamanki yeteneğini konuşturacak. Vedalaşmak isteyenleri bekliyoruz.

https://www.facebook.com/events/322623364614957/

 


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

Önemli Not:

Bu sayfada gece yarısından sonra gidilen gece kulübü / disko tarzı gay mekanlar listelenmemiştir. Daha geç saatlerde gidilen gay kulüplerin tanıtımları için buraya tıklayınız

 

 

 

 

Gay Dostu Bar ve Restoranlar


Bu kategoride yer alan mekanlar sadece yada özellikle gay müşterilere hitap etmeyen, ancak işletmecileri, sahipleri yada çalışanları tarafından eşcinsel müşterilerin davet edildiği yada iyi karşılandığı mekanlardır.

 


Sahne Kahve  (11:00-23:00)
Adres: Kurtuluş Caddesi No: 150  (Üst Kat) Şişli - İstanbul  (Harita'da gör)

Web: https://www.facebook.com/sahnekahve
20 Ekim 2014 tarihinde işletmecileri tarafından aşağıdaki gibi bildirilmiştir.

"İstanbul'un yeni eşcinsel gettosu olarak tanımlanan Kurtuluş'ta ağırlıkla eşcinsellerin tercih ettiği Sahne Kahve bir nevi kültür cafe. Resim sergileri, teatral performanslar gibi kültür sanat aktivitelerinin yanında Cuma ve Cumartesi geceleri saat 00:00'a kadar süren butik partileriyle de meşhur. Club öncesi, geceye ısınmak isteyenler Cuma Cumartesi akşamları Sahne Kahve'ye mutlaka uğran. Alkol servisi de verilen mekan gündüzleri kitabını bilgisayarını kapıp gelenlere huzurlu bir okuma/çalışma ortamı, akşam da birkaç kadeh bir şeyler içeyim diyenlere kaliteli bir pub ortamı sunuyor." (İşletme sahibi / 20 Ekim 2014)

Mekanla ilgili geniş bir tanıtımın olduğu makaleyi okumak için buraya tıklayınız


Gracho Coffee Breakfast  (11:00-23:00)
Adres: Kılıç Ali Paşa Mh. Samanyolu Sok  No:9A, Cihangir, Beyoğlu, İstanbul

Web: Facebook.com/pages/Gracho-Cafe/531245633670068
Ocak 2015 tarihinde işletmecileri tarafından gay-dostu bir mekan olarak aşağıdaki gibi bildirilmiştir.

"Cihangirin sakin bir sokağında muhteşem bir kahvaltı eşliğinde yeni insanlarla tanışabileceğiniz, ev tadında rahat bir mekanımız var. Kahve, kahvaltı ve yemek servisimiz vardır." (6 Ocak 2015 / İşletme sahibi)

Beşinci Kat  (09:00 – 02:00)
Adres: Sıraselviler Caddesi,  Soğancı Sokak No: 7 Cihangir, Beyoğlu - İstanbul
Alman hastanesinden sonra soldan 2. sokakta, eski gay kulüplerden Barbahçe'nin olduğu binanın en üst katında yer almaktadır. Yemekleri oldukça pahalı olsa da, kaliteli bir yerde ve cinselliğinizi fazla aşırıya kaçmamak kaydı ile pek gizlemeden" boğazı seyrederek özel bir yemek için ideal bir mekan. Akşamları da bir kaç arkadaşınızla gidip boğaz manzaralı barında içkinizi yudumlayabilirsiniz. Gay kulüplerle kıyaslandığında barda satılan içki fiyatları mekanın yemek fiyatlarına göre uygun sayılabilir. Yazın hizmet veren teras katı özellikle kaçırılmaması gereken bir atmosfer sağlıyor.


Ny-Ist Cafe Restaurant (09:00- 24:00)
Adres:
Çukurlu Çesme Sokak, No:10  34420 Taksim, İstanbul.
Web: www.nyistcafe.com 
Café, yiyecek, içecek gibi hizmetler vermekte olan mekan, biz site ziyaretçimiz tarafından gay dostu bir mekan olarak şu yorum beraberinde bildirilmiştir:
"Çok hoş, temiz ve stil sahibi bir mekan. Dışarıdan pahalı gözükse de fiyatları çok uygun. Yemekleri kadar içeceklerini de çok beğeniyorum. Enerjisi çok güzel, pozitif, çok rahat ettiğim bir yer. Gay dostu, neşeli, sıcacık" (17 Ekim, 2013)

Teras Cafe, Kadıköy
Bu mekan bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiş olup, işletmecileri tarafından gay dostu olarak doğrulanmış değildir. Lütfen mekanla ilgili bilgileri buna dikkat ederek değerlendiriniz. 
Adres :Kadıköy kiliseler sokağı olarak da bilinen Mühürdar Caddesi'nde. Kadıköy, İstanbul.
Müşteri Profili :Gay dostu olmasa da gaylerin takıldığı mekanlardan
Yorumlar : Her sosyal statüden insanın takıldığı bir cafe olmakla beraber akşam saatlerinde gay grupların da uğradığı bir yer. İşletme çalışanları genelde gaylere ılımlı yaklaşıyor ve herhangi bir dışlanma söz konusu değil ancak genelde gelenler gay olduklarını belli etmekle beraber çok zırıl tipler değil. Dikkatlice masalara kulak kabartırsanız lubunca terimler kullandıklarını duyabilirsiniz. Ama aşırı marjinal tavır ve davranışlardan kaçınmakta fayda var." (25 Ekim 2013)

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

Önemli Not:

Bu sayfada gece yarısından sonra gidilen gece kulübü / disko tarzı gay mekanlar listelenmemiştir. Daha geç saatlerde gidilen gay kulüplerin tanıtımları için buraya tıklayınız

 

 

 

 


 

 

Güncel Etkinlik ve Haberler

Türkiye çapında LGBT dostu etkinlik, haber ve mekan tanıtımlarını kaçırmamak için Facebook sayfamızı beğenin.

Katkıda Bulun !


Katkıda Bulunun
Sayfalarımız yer alan mekanlar ve bilgiler zaman içinde değişmiş olabilir, bizim yorumlarımız kişisel yada yetersiz olabilir. Web sitemizde yer alan mekan ve diğer yerler ile ilgili yorumlarınızı ve gerekiyorsa düzeltmelerinizi bize yollayarak sitemizi daha iyi hale getirmemize yardımcı olabilirsiniz.
Lütfen Form Doldurunuz
 

Sosyal Ağlar

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel etkinlik, haber, bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Sayfamıza siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

Sayfamıza katılmak ve içeriğini görebilmek için önce Facebook hesabınıza giriş yapın
 

İsterseniz aşağıdan sadece bu web sayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 


 


Ana Sayfa | Ayı Rehberi  | Lezbiyenler  | Trans Rehberi | Etkinlikler | İletişim