İSTANBUL GAY BAR - EŞCİNSELLER İÇİN İSTANBUL REHBERİ


Dikkat:
Bu web sitesinde yer alan bazı yerler işletmelerinin doğrudan onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir ve burada bahsedilen diğer mekanlar da koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu mekan olmak durumunda değildir. Özellikle ziyaretçiler tarafından bildirilen yerlerle ilgili bilgilerin doğruluğu kesin değildir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde elimizde olmayan değişiklikler olmuş olabilir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için belirtilen tarihlere dikkat edilmesi tavsiye olunur.  Bunlara dikkat edilmemesi halinde buradaki bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site yönetimi sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler ve bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize form sayfası yolu ile bildirebilirler.
 

GAY BARLAR VE KULÜPLER

 


CAFE & BARLAR

HASPA CAFE & BAR (11:00-01)
Adres: Istiklal Cad. İpek Sokak 16/2 Beyoğlu/İstanbul

Web: http://www.haspacafebar.com
İstiklal caddesinin paralelinde bulunan İpek sokakta yer alan mekana ulaşmak için önce İstiklalden Küçük Parmakkapı sokağa girin, sonra ilk sola dönünce yine soldan 2. binanın giriş katında, eski bir mekan. Özellikle erkeksi görünümlü gay müşterileri tercih ettiklerini belirtiyorlar. Haftanın belli günlerinde canlı müzik, karaoke ve değişik show'lar yapılmakta.

Mekanla İlgili Yorumlar
İşletmecisi  tarafından aşağıdaki mesaj gönderilmiştir. "Haspa Cafe Bar 14:00 ile 20:00 arası cafe, 20:00 ile 22:00 arası Bar, 22:00'dan sonra gece kulübü konseptindedir. Birbirinden özel showlar, aktiviteler, GogoBoys, Zenne ve Drag Queen showları ile sizler için en mükemmeli için çalışıyor. Istiklal Caddesi'nden girdiğinizde ilk sol, ardından ilk sağ yaptığınızda çıkan sokağın yaklaşık 150 mt. ilerisinde sağda giriş kattayız."  (12 Ocak 2013)


PİNOKYO CAFE & BAR (11:00-01)

Web: http://www.facebook.com/pages/Pinokyo-Cafe-Bar
Adres: Istiklal Cad. Büyük Parmakkapi Sk No: 26/1 Beyoglu/İstanbul
Mart 2011 civarında açılan mekan. Akşam saatlerinde değişik şovlar, gündüz ise tarot ve kahve falı gibi etkinlikler olduğu bildirilmiştir.

Mekanla İlgili Yorumlar

"Merhaba ben Pinokyo cafe bar işletmecisi serhat. Pinokyo cafe bar istiklal caddesi Büyükparmakkapı sk. no 26 giriş üstü. Benetton binası karþı sokağı. Açılış 14:00 Kapanış 03:00. Pazartesi hariç haftanın diğer günleri 21.00 de başlayan ve her gün değşik konseptlerde canlı müzik dinleyebilinecek, oturarak eğlenilebilen ve eğlenmeyi bilen tüm lgbtt kişilere açık bir mekandır. 14:00 ile 20:30 arası Cafe formatında olduğu için fiyatlar alkollü ve alkolsüz içeceklerde oldukça uygundur. 21.00 itibari ile canlı müzikle beraber diğer mekanlarla eşdeğerdir fiyatlar. Trans showlar zenne showlar tıpatıp showlar gibi farklı aktivitelerle sizlerle olmaya devam ediyoruz." (3 Temmuz 2012)

 

CHAPLIN CAFE (12:00- 01:00)

Web: http://www.facebook.com/chaplincafe.taksim
Adres: İstiklal Cad. İpek Sokak 16, Kat 3, Daire 5 - Beyoğlu/İstanbul
Haspa Cafe'nin bulunduğu binanın en üst katında bulunan mekan 2011 yılının ilk yarısından itibaren yoluna devam etmektedir. Genellikle genç yaştaki eşcinsel arkadaşlarımızın rağbet ettiği rahat bir ortamı olan ve uygun fiyatlı bir mekandır.


MOR KEDI
Adres: İstiklal Cad. İmam Adnan Sk. No:7 / 3 Beyoğlu/İstanbul.
(Harita)
Beyoğlu'nun mevcut gay mekanlarından en kıdemlilerinden olan Mor Kedi 2013 yılında el değiştirdi ancak tarzını ve kitlesini pek değiştirmedi. Genelde genç eşcinsellerin takıldığı günün erken saatlerinde de gidilen ve fiyatlarının da makul olduğu bilinen mekan, İstiklal Caddesinden İmam Adnan sokağa girdiğinizde soldaki 7 numaralı binanın 3. katında yer almaktadır.

 

ROCINANTE CAFE & BAR (11:00-01)
Sakızağacı Cad. Öğüt Sok. No. 6 Kat 2 Beyoğlu, İstanbul Google Haritası

Web: https://www.facebook.com/RocinanteCafe
İstiklal caddesinin Ağa Camii'ne göre arka paralel sokaklarında birinde yer alan Rocinante Cafe & Bar, bir zamanlar resmen gay mekan olmamakla birlikte lezbiyenlerin sık sık gittikleri bir cafe idi. 2012 sonlarından beri ise tamamen erkek eşcinsellere hitap eden bir mekan olarak yoluna devam etmektedir. Açıldığından beri canlı müzik ve değişik şovları ile benzer tarza sahip rakip gay mekanlarla kıyasıya yarışmaktadır.


CHIANTI CAFE & BAR
Adres: İstiklal Caddesi, Balo Sokak No:31 Kay 2 ve 3-Beyoğlu, İstanbul.
İstiklal Caddesinden Galatasaray'a yakın Balo sokağa girince, aynı sokağı kesen Nevizade sokağı geçin hemen solda. Karşısında otopark, alt katında ise bir kahvehane var. Akşam saatlerinde saat 9-10'a kadar kafe sakinliğinde, rahatlıkla muhabbet edilebilmek bir yer. Saat 10'dan 02:00 ye kadar ise daha canlı bir atmosfer arayanlar ve eğlenmek isteyenler için de haftanın 1-2 günü canlı müzik yapılmakta.


SUGAR & SPICE CAFE  (12:00-01:00)

Web: https://www.facebook.com/sugarvespice
Adres: İstiklal Caddesi Saka Salim Çıkmazı no: 3/A Beyoğlu/İstanbul.
İstiklal Caddesinde, Sn. Antoine Kilisesi'nin karşısındaki dar sokaklardan birinde yer alan İstanbul'un en kıdemli gay cafe'si. Genellikle aperatif türü, makarna, omlet vs gibi yemek servisi de var. Özellikle yazın akşamın erken saatlerinde dışarı masaların konulduğu bahçesi oldukça canlı olmakta. Daha önce sitemizde yabancılara özel çok yüksek fiyat uyguladıklarına dair bir bilgi yayınlanmıştı (bu bir çalışanı tarafından da umursamaz bir tavırla doğrulanmıştı) Ancak bu yayınlardan sonra bu saçma sapan, pavyon usulü fiyat politikasını değiştirdiklerini duymaktan oldukça memnunuz.


DURAK BAR  (20:00-02:00)
Adres: Muratpaşa Sokak  , No 9, Yusufpasa, Aksaray, Istanbul Google Haritası
Bir süre Paşam bar olarak işletildiğinden hala Paşam diye de bilinmekte olan Taksimin eşcinsel kulüplerinden tamamen farklı (Aksarayda'ki 2008'de kapanan Değirmen'e benzer) bir ortamı olan mekan.
Eğlence gece yarısından önce başlamakta, hemen hemen her gece alaturka tarzı canlı müzik yapılmakta ve birahane/meyhane tarzında masalarda servisin yapılmaktadır. Mekan daha çok olgun, erkeksi takılan, ayı ve ayı-sever eşcinsellere hitap etmektedir.

 

BUT XL BAR (20:00- 02:00)
Adres: Atıf Yılmaz (Sakiz Ağacı) Caddesi, No:17 Beyoğlu, İstanbul (Google Haritası -Yaklaşık)

2014 Ağustosun başlarında açılan ve tüm LGBT breylere ayrım yapmadan hizmet verme amacını güden yeni mekan. Perşembe, Cuma ve Cumartesi Akşamları 20:00-02:00 arasında hizmet vermektedir. İstiklal caddesinden girişte Demirören AVM ile Ağa Cami arasında kalan Atıf Yılmaz caddesine girdiğinizde sokağın sağ tarafında kalmaktadır.


ROOM BAR (13:00-04:00)
Adres: Kemalpaşa Mahallesi, Selimpaşa Sokak  No 21 Laleli - Aksaray İSTANBUL
Aksaray'dan Taksim dolmuşlarının kalktığı üstgeçidin oradan girerseniz, sağdaki sokağa girin. İlerde sağda. Yada Aksaray merkezdan Laleli'ye doğru digerken ilk soldaki sokağa girerseniz solda kalıyor. Girişi daha çok pavyon gibi ve ilk gelenler için ürkütücü olabilir ama içeri girince tipik bir Aksaray gay mekanı ile karşılaşıyorsunuz. İçerde bir takım kadınlı erkekli grupların yanı sıra hem efeminen hem de erkeksi eşcinseller görülebilir. Mekanda arabesk/fantezi ağırlıklı canlı müzik de yapılmakta.  Gay mekan olarak çok fazla bilinmese de 2007-2008 dan beri bu şekilde yoluna devam etmekte mekan.


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız
 

EŞCİNSEL GECE KULÜPLERİ
 

TEKYÖN  (22:00-05:00)
Adres: Sıraselviler Caddesi, No 63/1 Beyoğlu. İstanbul.

Son olarak Mayıs 2009 da 3 kez yer değiştiren ve daha öncekilerden de daha büyük bir mekana taşınan Tekyön, nerede ise bütün müşterileri mekana taşıdı ve hala da popülerliğini korumakta. Son mekanları Sıraselviler caddesine Taksim'den girilmesi durumunda Alman Hastanesine varmadan önce sol tarafta yer almaktadır. Tekyön,  özellikle hafta sonları İstanbul'da başka hiç bir kulüpte görülmeyecek kadar çok sayıda eşcinseli bir araya topluyor. İlk yıllarında bear (ayılar) ve bear severler arasında daha çok popüler olan Tekyön'ün artık her kesimden müşteri profili var. Kulübün LGBT hakları açısından tartışmalara yol açan çok kısıtlı bir kadın / trans kotası uygulaması var.  Türkçe pop müzik ağırlıklı müzik yapan mekanın kibirli müşterilerin azınlıkta olduğu, oldukça samimi bir ortamı var. Özellikle cana yakın ve eğlenceli feminen garsonları ile meşhur mekanda her salı gecesi sergilenen ve garsonlarının da kadın kılığında sahne aldığı drag-queen (tıpatıp) show'ları geleneksel hale gelmiştir. Belki işletmecileri bile farkında değil ama Tekyön'ü bu kadar popüler yapan kendilerinden çok başka kulüplerin işletmecileri olmuştur. Diğer barların üstelik kendileri de eşcinsel olan işletmecilerinin müşterilerini yolunacak kaz gibi görmeleri, vestiyer ve giriş konusunda tavizsiz tavırları, müşterilere tepeden bakan sevimsiz çalışanları çalıştırmalarına karşın sahipleri gay bile olmayan Tekyön tam tersi bir işletmecilik anlayışı ile bugünlere geldi.


LOVE CLUB- 23:00 - 05:00 (Cuma ve Cumartesi)
Adres: Cumhuriyet Caddesi no: 349 Harbiye İstanbul. Google Haritası
Web: http://www.lovedp.net/ 

Daha üst düzey kesime hitap etme iddiasında olan kulüplerden biri olan Love, İstanbul'un en eski gay kulüplerinden biridir. Kemikleşmiş eşcinsel müdavimleri dışında meraklı diye tanımlanabilecek, eşcinsellerin bulunduğu "marjinal" ortamları seven heteroseksüel çiftlere de sık olarak rastlanmakta mekanda. Zaman zaman değişmekle birlikte genelde Çarşamba, Cuma ve Cumartesi geceleri açık. Müdavimler dışında giriş ücreti konusunda pek taviz vermiyorlar. Bu tarz kulüplerin hemen hemen hepsinde gelenek olduğu üzere fiyatlar da ortalamanın biraz üzerinde olan mekan havalandırma, show ve müzik kalitesi ile bu aradaki farkın hakkını verdiği söylenebilir.


NEO CLUB  (23:00 - 05:00)
Adres: Halaskargazi Caddesi No: 113 Osmanbey, İstanbul Google Haritası

Uzunca süre önce kapanan, bir zamanların popüler gay kulübü Neo Bar 2013 sonunda ilk sahipleri tarafından yeniden açıldı. Osmanbey metro çıkışının hemen yakınında yer alan yeni bir mekanda açılan kulüp oldukça özenli dekore edilmiş olup, müzik sistemi ve havalandırması ile gelenleri oldukça memnun bırakmaktadır.  X large ve Love gibi benzer müşteri profiline ve konsepte sahip kulüplerde olduğu gibi özellikle Cuma ve Cumartesi geceleri daha eğlenceli ve kalabalık olmaktadır. Profesyonel show'ları ile de rakipleri ile yarışmaktadır.
 

KAPPAK CLUB  (23:00 - 05:00)

Address:  Buyukparmakkapi Sokak, No 26 (Giriş katı) Taksim-Beyoğlu /İstanbul

Web: https://www.facebook.com/KappaKClub

Pinokyo Cafe Bar'ın sahipleri tarafından aynı binanın giriş katında 2014 Temmuz ayı sonunda açılan gece kulübü. Kendi tanıtımları ile: "KappaK İstanbul Temmuz 2014'de kapılarını misafirleri için açmıştır. Dance - Music - Party sloganıyla Beyoğlu'nun uğrak mekanlarından biri olmayı hedeflemektedir. Misafirlerinin rahatı için her detay düşünülmüştür. Ferah, havadar ve şık bir ortam yaratılmaya çalışılmıştır. Bir kez görmenizi tavsiye ederiz. Çok seveceksiniz ;) Eğlence Bu KappaK'ta :)

CLUB 17  (23:00-05:00)
Zambak Sokak No 17. Taksim/İstanbul.
Rent boy ve tekno müzik sevenlere tavsiye olunabilir.
Mekanda değişik yaş ve tarzda gay müşteriler kadar trans ve travestiler de takılmaktadır. Bu tür rent-boy'ların sık takıldığı mekanlarda seçilen tiplere dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Yine de son zamanların en dolu mekanlarından, ama bu doluluk gay müşteriden çok sürekli takılan bedavacı gençlerden kaynaklanıyor.

CHEEKY BAR  (23:00-05:00)

Adres: Tarlabaşı Bulvarı, No: 32 Taksim, İstanbul.
Taksim'deki Ekoo
Club'ın işletmesi Cheeky Club tarafından devralınıp 2014 Mayıs ayında yeniden açılmıştı. Cheeky Club daha sonra eski mekanını tamamen kapatıp sadece burada hizmet vermeye başlamıştır.  No Name adında trans kulübü olan eski Prive'nin bir kaç metre aşağısında, Carlton otelin hemen yan tarafında yer almaktadır. Yani, Taksim Meydanında çiçekçilerin yada sarı dolmuş duraklarının hemen karşısındadır. Kulüp genelde sabah 02:00 den sonra dolmaya başlamakta ve sabah 07:00 ye kadar canlılığını korumaktadır. Kulübün giriş ücretinin oldukça yüksek olmasına rağmen (2014 yılı ortası itibarı ile 40 TL) oldukça dolu olduğu gözlenmektedir. Sabaha karşı gidilebilen tek gay kulüp olması ve Avrupa'dakiler kadar özgür olmamakla birlikte bir tür "dark-room"'a sahip olması bu popülaritenin sebepleri arasında olabilir.


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız
 

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel arkadaşlık ve bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Böylece siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

Sayfamıza katılmak ve içeriğini görebilmek için önce Facebook hesabınıza giriş yapın
 

İsterseniz de aşağıdan, sadece bu websayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

EŞCİNSEL DOSTU MEKANLAR

 

İstanbul'da Gay Dostu Mekanlar


Bu kategoride yer alan mekanlar aslında gay olmayan ama işletmecileri yada sahipleri tarafından eşcinsel müşterilerin hoş karşılandığı mekanlardır.

BEŞİNCİ KAT  (09:00 – 02:00)
Adress: Sıraselviler Caddesi, Soğancı Sokak, No:7 / 1, Cihangir, Beyoğlu - İstanbul
Alman hastanesinden sonra soldan 2. sokakta, Barbahçe'nin olduğu binanın en üst katında yer almaktadır. Biraz pahalı olsa da, kaliteli bir yerde ve cinselliğinizi fazla aşırıya kaçmamak kaydı ile pek gizlemeden" boğazı seyrederek yemek yemek için ideal bir mekan. Akşamları da barında içkinizi yudumlayarak boğazı seyredebilirsiniz. Yazın hizmete giren teras katı özellikle kaçırılmaması gereken bir atmosfer sağlıyor.

CHILL OUT HOSTEL-CAFE  (11:00-24:00)
Hem kafe hem de hostel olarak hizmet veren gay dostu bir mekan
Adres: İstiklal Cad. Balyoz Sok. No:17 Beyoğlu, İstanbul.


NY-IST CAFE & RESTAURANT (09:00- 24:00)
Adres:
Çukurlu Çesme Sokak, No:10  34420 Taksim, İstanbul.
Web: www.nyistcafe.com 
Café, yiyecek, içecek gibi hizmetler vermekte olan mekan, biz site ziyaretçimiz tarafından gay dostu bir mekan olarak şu yorum beraberinde bildirilmiştir:

"Çok hoş, temiz ve stil sahibi bir mekan. Dışarıdan pahalı gözükse de fiyatları çok uygun. Yemekleri kadar içeceklerini de çok beğeniyorum. Enerjisi çok güzel, pozitif, çok rahat ettiğim bir yer. Gay dostu, neşeli, sıcacık" (17 Ekim, 2013)


TERAS CAFE
Bu mekan bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir olup, işletmecileri tarafından doğrulanmış değildir. Lütfen ona göre değerlendiriniz. 
Adres :Kadıköy kiliseler sokağı olarak da bilinen Mühürdar cd, Kadıköy, İstanbul..
Müşteri Profili :Gay dostu olmasa da gaylerin takıldığı mekanlardan
Yorumlar : Her sosyal statüden insanın takıldığı bir cafe olmakla beraber akşam saatlerinde gay grupların da uğradığı bir yer. İşletme çalışanları genelde gaylere ılımlı yaklaşıyor ve herhangi bir dışlanma söz konusu değil ancak genelde gelenler gay olduklarını belli etmekle beraber çok zırıl tipler değil. Dikkatlice masalara kulak kabartırsanız lubunca terimler kullandıklarını duyabilirsiniz. Ama aşırı marjinal tavır ve davranışlardan kaçınmakta fayda var." (25 Ekim 2013)


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız
 

SİNEMALAR


İstanbul'da Eşcinsellerin Gittiği Sinemalar.

İstanbul gibi çok kalabalık bir şehirde eşcinsellerin rahat gidebileceği topu topu 4-5 adet sinemadan 3 tanesi 2008 yılı içinde kapatılmak zorunda kalmıştır. Oysa sinema, hamam sauna gibi mekanlar eşcinsel cinayetlerinden, soyulmaktan, dayak yemekten kaçınan eşcinseller için bir sığınak görevi görmekte ve eşcinsellerin güvenliği açısından hayati bir rol oynamaktadır.  

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız

Aşağıdaki linkten Facebook sayfamızı beğenerek siz de yorumlarınızı iletebilir, diğer üyelerle iletişime geçebilir ve hatta yepyeni arkadaşlılar kurabilirsiniz. İstanbul ve Türkiye'nin bütün şehrinden gay mekan sahipleri de bu sayfaya katılarak güncel etkinliklerini anında üyelerimize duyurabilirler. Sitelerimizde olduğu gibi Facebook sayfamızda da pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır

Sayfamıza katılmak ve içeriğini görebilmek için önce Facebook hesabınıza giriş yapın
 

HAMAM VE SAUNALAR


İstanbul'da Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.

Uzun yıllardır İstanbul'da eşcinsellerin rahat edebileceği 4-5 adet hamam, banyo yada sauna tarzı mekan bulunmakta idi. Listemizdeki hamamları, kapatılma korkusu yaşayan sahiplerinin isteği üzerine sitelerimizde yayınlamamaktayız.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız
 

EŞCİNSEL GEZİNTİ YERLERİ


İstanbul'da Eşcinsel Gezinti Yerleri

Eşcinsel dilinde "çark yeri" diyebileceğimiz bu tür yerler eşcinsellerin en dikkatli olması gereken yerlerdir. Çünkü buralara gay'lerin gittiğini keşfeden hırsızlar ve diğer kötü niyetli kişiler de takılır. Eşcinsellerin cinsel zaafını kullanan ve eşcinsellere karşı oluşmuş toplumsal baskıyı da arkalarına alan bu kişiler özellikle eşcinselleri soymak için fırsat kollarlar. Hatta, bu tür yerlerde tanıştığı kişiler tarafında öldürülen eşcinseller de az değildir.

Taksim Parkı  (Taksim Gezi Parkı)
Tanıştığınız kişilere özellikle dikkat etmeniz gereken bir yer. Günün her saati birileri ile karşılaşabilirsiniz ancak özellikle akşam saatleri ve hafta sonları daha faal.

Taksim Meydanı  
Heykelin etrafı ve Mc Donald's civarı.

İstiklal Caddesi   
Taksim'i gay mekanlara bağlayan bu caddede her an bir eşcinsele, travestiye yada ilgili kişilere rastlayabilirsiniz. Özellikle akşamları.

Kadıköy Parkı ve Sahili   
Eski iskeleden mendireğe doğru olan bölge ve civardaki sahildeki parklar, özellikle akşam ve geç saatlerde. Konservatuarın karşısındaki meydandaki küçük park. Normalde akşamları ve gece saatlerinde hareketli, ama pazar günleri gündüz de bir şeyler olabilir.

Fatih Parkı  
Saraçhane köprüsünün üstündeki Aksaray tarafındaki park ve civarındaki parklar. Özellikle dikkatli olunması gereken yerlerden biri daha. Burada da Taksim parkında olduğu gibi asıl amacı gasp ve soygun olan kişiler dolaşmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları:
"Gece belli bir saatten sonra özellikle Fatih parkından Aksaray istikametine inen cadde kenarında arabalı kişiler durmaktadır, fazladan bir şey yapmaya gerek yok, cadde kenarında duruyorsanız arabalar sizin yanınızda duracaktır, fazlaca bir hareketlilik söz konusudur. Yinede dikkatli olmakta fayda var, polis sık gezmektedir." (06 Nisan 2011)

Ortaköy Sahili  
Özellikle yaz akşamları burası İstanbul'da küçük bir Bodrum havasında. Her an her şey olabilir. Pazar günleri daha faal.

Sultanahmet Parkı  
Daha çok tramvay durağının arkasındaki küçük parkta akşamları erken saatlerde, az da olsa bir hareketlilik görülebilir. Bir de Işık gösterisi yapılan oturakların arka tarafında, Arasta pazarın üst kısmındaki bölge de de zaman zaman birilerine rastlamak olasıdır.

Topkapı Surları:
Özellikle büyük parkın olduğu ve sur kenarında bir zamanlar bit pazarının kurulduğu yer. Karanlıktan sonra çok tehlikeli olabilir. Devamlı hırsız, evsiz ve şarapçıların bulunduğu bölgede çok dikkatli olmakta fayda var. Bir de gündüz ve akşam saatlerinde arka mahallelerden gelen gençlerden uzak durulması tavsiye edilebilir. Özellikle grup halinde dolaşan gençlere dikkat edin. Parkta havuz civarında da zaman zaman birbiri ile tanışmak isteyen eşcinsellere rastlamak mümkün.

Bostancı Sahili  
Özellikle yaz akşamları çok dikkatli gözlemlemek kaydı ile ilgili kişilerle tanışmak mümkündür.

Kartal Sahili  
Çok belirgin bir şekilde olmasa da daha çok yaz akşamları.

Pendik Sahili
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (25/10/2013)
Haftanın her günü olmakla beraber cuma cumartesi akşamları daha yoğun. Özellikle balık pazarının sahil yoluna bakan çevresi. Ayrıca IDO iskelesinden başlayarak kaynarcaya kadar olan sahil yürüyüş kısmı, gün içindede hareketlilik olmasına rağmen akşam ailelerin ve dolaşmaya çıkanların el etek çekmesiyle sahil kısmı gaylere kalıyor. özellikle kaynarca tarafında kalan bölge de akşam saatlerinde her gün arayış yapanlara yada muhabbete toplanan gay gruplara rastlamak mümkün. haftanın her günü dolu birilerine rastlamak mümkün olmasına rağmen cuma cumartesi akşamları daha da farkedilir oluyor. genelde art niyetli tiplere pek rastlanmasa da dikkatli olmakda fayda var. Amacı sadece alkol almak olan yalnız tiplerde var.  Muhabbet kurmaya çalışırken bunlara dikkat etmekte fayda var".

Avcılar Parkı
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (13/02/2009)
Avcılar merkezdeki park. Genelde sakin, içmeye gelen tipler, çoğunluğu amele takımı takılıyor. Genel anlamda güvenli. Gasp gibi vakalar çok nadiren yaşanıyor. 22 den 02 ye kadar faal.

Cebeci Parkı (Sultangazi)
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (19/04/2009)
Cebeci ve Gazi mahallesi kıyısı. Bear (Ayı) Ağırlıklı. Herkes normal görünür ama biraz dikkat ederseniz anlarsınız.

İlave yorumlar:
"Esentepe ve Cebeci arasında Sultangazi. Tanışmak ve konuşmak için çok uygun ve güzel bir yer (25/02/2011)
"Cebecide yeni yapılan lunaparkın çevresindeki boş arazide öğleden sonra bear ağırlıklı gaylar belirmektedir. Zaten anlarsınız" (23 Mart 2011)
"Burası açık geylerin takıldığı yerlerden biridir çok rahat hareket eden tipler e rastlayabilirsiniz daha çok orta yaşın üstündeki geyler takılır. Hafta içi 13:00-21:00, hafta sonu 10:00-21:00 saatleri arasında. Halk ekmek fabrikasının tarafındaki havuzlu şelalenin etrafında tur atarlar İstanbul'un her yerinden geyler buraya takılmaktadır." (07 Ocak 2012)

Sultangazi Merkez Parkı
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (07 Ocak 2012)
"Sultangazi/camii durağındaki park. Bu parka ayı karakterli, genellikle gizli geyler takılır. Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa civarından gelen geyler burada toplanır. Ayrıca dışarıdan gelen olgun ve yaşlı geyler de takılır. Çok sakin bir yerdir. Dikkatle bakılırsa ilgilenen kişiler anlaşılabilir. "

Bağcılar 100. Yıl Köprüsü Civarı
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (29/06/2009)
"Yüzyıl köprüsünün Bağcılar tarafı yol kenarı iki köprü arası yeşillik alan. Esenler Bağcılar sınırında. Gay'lerin sıkça takıldığı genellikle erkeksi tiplerin görülebileceği, bazen kötü niyetli insanlarında takıldığı yer dikkat edilmesi gereken bir yer.

Sefaköy Atatürk Parkı
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (29/07/2012)
"Küçükçekmece Sefaköy Atatürk parkı. Sefaköy metrobüs durağının yanı. Belediyenin yan tarafındaki park her akşam 8 den gece 3 e kadar doludur. Fazla belirgin takılmamakta fayda var.  Küçükçekmece Sefaköy belediye binasının hemen yakınındaki çok da büyük olmayan bir parktır." 


Maltepe Parkı
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (30/09/2013)

Maltepe merkez cami karsındaki park. Aksam saat 3 den sonra arkadaş aramaya gelen genellikle olgun tipler oluyor . Caminin yan tarafı ve karsısındaki alanda arkadaş bulmanız mümkün. Çok aşırı bir kalabalık yok.


Bahçeşehir Parkı
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (02/07/2014)

Bahçeşehir Belediyesi'nin önündeki park. 3. Caddedeki Mc. Donald's ın sokağına girerseniz tam karşınıza çıkar. Bahçeşehir Migros'un bitişiğindedir. Park içinde banklarda oturan insanlara dikkat ederseniz anlarsınız. Çok güvenli bir ortam özellikle akşam 22.00 ile 02.00 arası ağırlıklı gençler var nadiren de olsa "rentboy" aramaya gelen zengin orta yaşlı kişiler  takılır. Kesinlikle Tavsiye ederim çok güvenli ve maganda tipler hiç yok denecek kadar az.

 

Ataşehir Özgürlük Parkı
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (16/07/2014)

Doğu Ataşehir Migros'un yanandaki park. Gece 21:00'den sonra faal. Oldukça güzel bir park. Özellikle aksamları hava kararınca banklarda oturan gaylere rastlamanız mümkün. elit tipler takılıyor. Takılanlar da genelde pasif ve ap.


Beylikdüzü Meydan Park
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (30/07/2014)
"Beylikdüzü Beylicium yanındaki Beylikdüzü Belediyesinin karşısındaki park. Genelde Beylikdüzü müdavimlerinin spor amaçlı kullandığı bir parktır. Oldukça düzgün aktif erkeklerin geldiği, rahat bir ortamın olduğu ve kaynaşılabilecek sakin alanların da bulunduğu düzeyli bir park. Mutlaka uğrayın."

 

Ek yorumlar:

Düzeltme: Beylikdüzü Meydan Park spor yapılan bir yer. Neredeyse Her gün giderim. Bende geyim, ancak gay lezbiyen görmedim. Muhtemelen geyleri çekme amacında olan birisi bildirim yapmış. Daha çok heteroseksüel bireyler kadın avı yapıyor. (03/09/2014)

 

 

PLAJLAR


İstanbul'da Eşcinsel Plajlar:
Gözle görünür bir aktivite olmamakla beraber İstanbullu eşcinsellerin daha çok tercih ettiği plajlar ve sahil bölgeleri şunlardır:

* Sarayburnu - Topkapı sarayının alt tarafındaki kayalık bölge.

* Florya Plajı - Gözden uzak kayalık bölgelerde özellikle pazar günleri.

* Adalar - Özellikle Büyük Ada. Kınalıada da küçük olmasına rağmen tercih edilen adalardandır.

* Kınalı Ada - Vapur iskelesinden inince sağ tarafa doğru sahil boyunca yürüyün. Kınalıada Su Sporlarına gelince girişteki merdivenlerden yukarı caddeye çıkıp, aynı istikamette sahil boyunca hafiften yokuş yukarı giden caddeyi sağa-sola sapmadan takip edin. Toplam 30-40 dakikalık yürüyüşten sonra adanın arka tarafında denize girilebilen bölgeye ulaşmış olacaksınız.  Asfalt cadde bitip, deniz kenarına ulaşınca sahilden sağ tarafa doğru, daha ıssız bölgelere doğru ilerlerseniz daha çok ilgili insanlarla karşılaşırsınız. (Google haritada görün)   Özellikle hafta içi rahat oluyor. Cumartesi Pazar günleri aileler de geldiği için biraz rahatsız ama yinede her zaman birileri oluyor. Sahili çakıllı olan bölgede deniz genellikle temiz ancak zeminde midye ve sert taşlar olduğu için iskele civarındaki dükkanlarda satılan lastik deniz ayakkabılarından almanız önerilir. Sahilden iyice içerlere girerseniz transların da sık takıldığı daha ıssız bir bölgece ulaşırsınız. Bu bölgeye Kınalıada su sporlarını geçtikden biraz sonra geldiğiniz yol üzerinde bulunan ikinci merdivenlerden sahile inip, sahil boyunca denize bata-çıka da ulaşabilirsiniz. "   (11/05/2013)

* Ketendere Plajı - Rumelifeneri. Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir:
"Sarıyer, Rumelifeneri'nden sonra Ketendere plajının ilerisi kayalık bölge kaçamak yapmak için uygun. Gezerken tanışıp denize de girebilirsiniz"
Not. Ketendere Körfezinin üst tarafında Istanblue Evleri bulunmaktadır.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız
 

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel arkadaşlık ve bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Böylece siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

Sayfamıza katılmak ve içeriğini görebilmek için önce Facebook hesabınıza giriş yapın
 

İsterseniz de aşağıdan, sadece bu websayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

LEZBİYEN MEKANLAR


İstanbul'da Lezbiyen Mekanlar, Dernekler, Gruplar, İnternet Kaynakları.

BİGUDİ CLUB  (24:00 - 04:00 Cuma ve Cumartesi)
ADRES: Mis Sokak No: 5 Beyoğlu/İstanbul.
Web: http://www.bigudiproject.net/ 
Açıldığından beri 3-4 kez yer değiştirdikten sonra Bigudinin Mart 2011 itibari ile, İstiklal Caddesi, Mis Sokak'ta faaliyet göstermektedir. Cuma ve Cumartesi saat 22 den sonra açık olmakla birlikte genelde 24:00-04:00 arası daha canlıdır. Cumartesi geceleri içki hariç giriş alındığı belirtilmiştir (10 TL civarı). Hali hazırda Türkiye'de sadece lezbiyenlere hitap eden tek kulüp olma özelliğini korumaktadır.


ROCINANTE (Hafta için 12:00-00:00; hafta sonu 13:00 - 03:30)

Adres: Sakiz Ağacı Caddesi, Ogut Sokak No:6/2 Beyoğlu/İstanbul. Google Haritası
Web:  http://www.facebook.com/rocinante.cafebar.1
Resmen gay & lezbiyen mekan olarak açılmamakla birlikte uzun zamandır özellikle butch (erkeksi) lezbiyenlerin uğrak yeri olan mekan, şu sıralar gay bar olarak hizmet vermeye başladı. Yine de ara sıra gidilebilir.

 

Lezbiyen Dostu Gay Mekanlar.

Kadın ve hetero çiftlerin de takıldığı daha üst düzey gay kulüpler lezbiyenlerin de daha sık görülebileceği mekanlardır. Yukarda gay kulüpler bölümünde tanıtımlar yapılan Neo, Love Club gibi kulüpler özellikle hafta sonları lezbiyen arkadaşlarımıza sık rastlayabileceğimiz mekanlardandır.

 

KAPANAN MEKANLAR.

Daha önce rehberimizde yer alıp kapanmış olan lezbiyen mekanlar şunlardır. 

 

CATWALK WOMEN CLUB - 2013 yılında çok kısa süreli olarak Balo sokakta

SSS WOMENCLUB - 2012 yılında açılmış ve kapanmıştır.

KARANTINA - Uzun süre önce açılan bu mekan tamamen kapanmıştır


Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak İstanbul'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, İstanbul ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizcedir.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız

 

TRAVESTİ & TRANSSEKSÜEL


İstanbul'da Travesti ve Transseksüel Mekanlar, Dernekler, Gruplar, İnternet Kaynakları
Travesti ve transseksüellerin takıldığı yerlerin hemen hepsi Beyoğlu'ndadır. Bu gruba dahil eşcinsellerin çoğu seks işçisidir. Gay'lerin ve hatta hetero'ların bile çalışmakta zorlandığı bir ülkede başka bir şey düşünülemezdi zaten. Bazılarının iyi kazandıkları rivayet edilir ancak yaşadıkları zorluklara değer mi, tartışılır. Bu arkadaşlarımızın takıldıkları mekanlarının çoğu da maalesef bu amaca hizmet eder, yani pavyon usulü mekanlardır.

SAHRA BAR (23:00-05:00)
İstiklal Cad. Sadri Alışık Sk. NO:40, Beyoğlu/İstanbul.
2007-2008 e kadar çok popüler olan, Cumartesi İstanbul'un varoşlarından gelen abaza gençler tarafından  tıka basa doldurulan mekan eski özelliğini ve kalabalığını tamamen kaybetti. Travesti, yarı travesti, varoşlardan gelen genç kulamparalar, gay'ler ile tam bir renkli hayat. İlgilisine tabii. Yazın korkunç bir havalandırma sorunu var. Hafta sonları nispeten "kezban" abaza gençler, ve onlar için gelen gay'ler, ve hatta normalde erkek kılığında yaşayan ama sadece buraya C.D. olarak takılan pasif gayler ile oldukça enteresan bir atmosfer oluşuyor. Zaman zaman kavgalar olsa da genelde gay'lere pek bulaşan olmuyor.

HENGAME (23:00 -04:00)
Adres: İstiklal Caddesi Sahne Sokak No: 6 Taksim. Galatasaray Lisesi Karşısı,
2012 ortalarında kapanmıştır. Yerinde heterolara hitap eden başka bir kulüp vardır.

1001 KULÜP (22:00 -02:00)
Adres: Sıraselviler Caddesi, Keban Otel'e yakın.
Taksim Meydanına oldukça yakın olan bu bar, en bilinen ve en eski travesti mekanlardandır.

NO NAME/PRIVE (23:00-05:00)
Adres: Tarlabaşı Bulvarı. Taksim.
Ekim 2010'da No Name isimli kulüp aynı kişiler tarafından işletilen Prive' ile birleştirilmiş ve Prive'nin olduğu yerdeki mekan gay ve travesti karışık bir kulüp olarak işletilmeye başlanmıştır. Ancak daha sonra mekan sıradan bir travesti bara dönüşmüş böylece İstanbul'un en eski gay kulüplerinden olan Prive sessizce tarihe karışmıştır. Bu arada, No Name'in eski yerine de Ekoo club taşınmıştır.

EGE 96 : (23:00-04:00)
Kulüp tamamen kapanmıştır.

CABARE 33 : (23:00-04:00)
Bu mekan artık trans kulübü olarak işletilmemektedir.

PİNK BAR : (23:00-04:00)
Bu mekan artık trans kulübü olarak işletilmemektedir


İstanbul'da Travesti Transseksüel Gezinti Yerleri ve Çark Bölgeleri

*Harbiye-Taksim arası cadde üzeri, genellikle gece yarısından sonra
 
*Bağdat Caddesi ve civarı.
 
*Merter yolu cadde üzeri.

*Kadıköy E-5 mevki. Hareme doğru giderken tam Üsküdar sapağı sağındaki durak. Bu bilgi site ziyaretçisi tarafından iletilmiştir. (23 Mart 2011)
 


İstanbul'da Bulunan Travesti ve Transseksüel dostu İşletmeler.


YASMİN ESTETİK

Yasmin Estetik merkezi gerçek bir eşcinsel ve travesti dostu işletme olduğu gibi servisi kaliteli ve fiyatları da çok uygun. Cilt bakımı, akne tedavisi, lazer epilasyon gibi aklınıza gelebilecek her hizmeti sağlamaktalar. 
Adres: Barbaros Bulvarı No:36 / 5 Balmumcu, Beşiktaş. (ATV nin karşısı).

Web: http://www.yasminpoliklinik.com/

 


MAN WAX.
Adresi :İstiklal Cad. BüyükparmakkapI Sok. No:5 Kat:2 Beyoğlu - TAKSİM / İstanbul
Web Adresi : http://www.man-wax.com 
Aktiviteler :SIR Ağda, manikür-pedikür
Faaliyet Saatleri :10:00 - 19:00
Yorumlar :Mekan Sahibi Hülya hn, kesinlikle mükemmel bir bayan. Gay ve CD dostu bir mekan ve mekan sahibi, Müşteriler birbirleriyle karşılaşmadan özel hizmet alıyor. İnanılmaz kaliteli ve mükemmel hizmet veriyor. Müşterilerin çoğu Gay, CD ve DragQueen zaten.


SİPARİŞ AYAKKABI
Web Adresi : http://www.siparisayakkabi.com  
Sipariş üzerine bayan ayakkabısı üreten travesti ve transseksüel dostu bir firma.
Yorumlar : "merhaba 34 numaradan 44 numaraya kadar bayan ayakkabıları üretmekteyiz ve internet üzerinden tüm Türkiye'ye kargo teslim pazarlıyoruz ülkemiz de ne yazık ki 37 den max 41e kadar üretiliyor. Büyük numara üretenlerde fahiş fiyatlara satıyor. Bizim fiyatlarımız normal numaralar fiyatlarındadır. Ülkemizde 40 numara üzeri giyen ne kadar çok bayan varsa o kadar da gay ve travestiler var bu yüzden bütün sayfalarınızda yer almak istiyoruz (Eklenme tarihi: 03 Şubat 2011)


ESCARPINE FANTAZİ AYAKKABILAR
Web Adresi : http://www.escarpine.com   
Fantezi Ayakkabı Modelleri üreten travesti ve transseksüel dostu bir firma.
Yorumlar : "Sayın Yetkili Escarpine Markalı Fantazi Ayakkabı Modellerimiz stoklarımıza girmiştir. Escarpine.com sitemizden Fantazi Ayakkabıları çeşitlerimizi gözden geçirebilirisiniz. Fantazi Ayakkabıları Modellerimizin üyelerinizin ilgisini çekeceği düşüncesindeyiz. Ürünlerimiz stoklarımızda mevcut olup iki iş günü içerisinde arzu edildiği taktirde ulaşımı tarafımızca yapılacaktır. Fantezi Ayakkabısı Modellerimizi gözden geçirmenizi,üyelerinizle paylaşmanızı ve değerlendirmenizi rica ediyoruz. İyi Çalışmalar Saygılarımla Müselim Altay Selayilaç Kozmetik İç ve Dış Tic.San.Tic.Ltd.Şti. Kuşdili cad. No :16 Kat:4-5 Kadıköy-İst escarpine.com" (Eklenme tarihi: 03 Kasım 2011)

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız
 

Aşağıdaki linkten Facebook sayfamızı beğenerek siz de yorumlarınızı iletebilir, diğer üyelerle iletişime geçebilir ve hatta yepyeni arkadaşlılar kurabilirsiniz. İstanbul ve Türkiye'nin bütün şehrinden gay mekan sahipleri de bu sayfaya katılarak güncel etkinliklerini anında üyelerimize duyurabilirler. Sitelerimizde olduğu gibi Facebook sayfamızda da pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır

Sayfamıza katılmak ve içeriğini görebilmek için önce Facebook hesabınıza giriş yapın
 

GAY DOSTU İŞLETMELER


İstanbul'da
Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler
Elimizde kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 

Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle İstanbul'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, erotik ürünler satan benzeri kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler. Bu bölümdeki kuruluşlar rehberde kendi istekleri ile yer almaktadırlar.
 


Eşcinsel dostu web tasarım şirketi. Hizmetleri arasında ücretsiz web sitesi ve Ücretsiz e-ticaret sitesi, web hosting, web tasarımı, sınırsız telefon görüşmesi programı, toplu e-mail programları yer almaktadır. Özellikle web sitesi olmayan gay mekanlara tavsiye edilebilir.
Web Sitesi:  www.metelixiz.net


Yasmin Estetik merkezi gerçek bir eşcinsel ve travesti dostu işletme olduğu gibi servisi kaliteli ve fiyatları da çok uygun. Cilt bakımı, akne tedavisi, lazer epilasyon gibi aklınıza gelebilecek her hizmeti sağlamaktalar. 
Adres: Barbaros Bulvarı No:36 / 5 Balmumcu Beşiktaş.(ATV Binası karşısı)
Web Sitesi: http://www.yasminpoliklinik.com/

 


OP. DR. A.SİNA MENGİ
Adresi : Florya Cad. Nazar Ap. A Blok 12/B Şenlikköy-Florya - İstanbul
Bulunduğu Şehir :İSTANBUL
Web Adresi : http://www.estetikdoktorunuz.com
Aktiviteler : Lazer Epilasyon, Masaj, Cilt ve Vücut Bakımı, Estetik ve Plastik Cerrahi, Kimyasal Peeling, Botox, Dolgu Uygulamaları (Kollagen, Hyaluronik Asit), küçük cerrahi müdahaleler (ben alma, lipom ve kist çıkarma)
Müşteri Profili :Sahibi gay dostu heteroseksüel işletme
Faaliyet Saatleri : 11.00-Kapanış Saati Müşteriye göre Ayarlanıyor
Yorumlar :Bulunduğumuz bölge (semt) itibariyle çok üzülerek belirtmek zorundayım ki; travesti ve transseksüel dostlarımızı öncelikle onları korumak adına bu mekanda ağırlayamıyoruz. Ama önümüzdeki yıl açmayı planladığımız şubemizde bu eksiğimizi gidermeyi hedefliyoruz.Özürlerimizi kabul ediniz. Rahat ve güvenli ortamda buluşmak dileklerimizle gay dostlarımızı bekliyoruz. (14 Eylül 2011)


NUR EPİLASYON
Adresi :İİstiklal Cad. Ağa Cami Mevkii, Atıf Yılmaz Cad. No:2 Kat:2
Web Adresi : http://www.nurepilasyon.com/
Aktiviteler :İğneli Epilasyon, Sir Ağda, Kaş Alımı, Makyaj, Kirpik Ekleme
Yorumlar : 25 Şubat 2013 tarihinde işletme tarafından bildirilmiştir..


MAN WAX.
Adresi :İstiklal Cad. BüyükparmakkapI Sok. No:5 Kat:2 Beyoğlu - TAKSİM / İstanbul
Web Adresi : http://www.man-wax.com 
Aktiviteler :SIR Ağda, manikür-pedikür
Faaliyet Saatleri :10:00 - 19:00
Yorumlar :Mekan Sahibi Hülya hn, kesinlikle mükemmel bir bayan. Gay ve CD dostu bir mekan ve mekan sahibi, Müşteriler birbirleriyle karşılaşmadan özel hizmet alıyor. İnanılmaz kaliteli ve mükemmel hizmet veriyor. Müşterilerin çoğu Gay, CD ve DragQueen zaten.Eşcinsel Dostu Erotik Ürün Mağazaları:

AFRODİT MARKET/EROTİK DÜNYASI
ADRES=Söğütlüçeşme cad. Karadut sok. no:2 kat:2 Altıyol- Kadıköy
(TEB. bankasının sokağı Koç bank karşısı)
TELEFON=0 216 3451778

LİPS DELTA
Cinsel ürünler mağazası. Gönderdikleri mail'de gay'ler için özel bir departmanları olduğu belirtilmiş

Beyoğlu Şubesi-Kırmızı Ero Center ( 09:00 -20.30
Adres: İstiklal Caddesi No 99 Kat 1 Beyoğlu
Tel: (0212) 292 3 292
İşletmenin mesajı: "Gay'lere özel bir çok ürünümüz var mağazalarımızda. İç giyim, toys ve krem grubu gibi"

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız
 

İNTERNET KAYNAKLARI


İstanbul'da Eşcinsellere Yönelik Internet Kaynakları

Bu kategoride İstanbul'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.

Yahoo Gay Grubu
Bu gruba üye olarak İstanbul'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizcedir.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız
 

EŞCİNSEL HAKLARI VE DERNEKLER


İstanbul'da Eşcinsel Dernekler ve Eşcinsel Haklarını Savunan Oluşumlar


LAMBDA İSTANBUL
Türkiye'nin ilk Eşcinsel Sivil Toplum Girişimi. Güncel adres ve ulaşım bilgileri için web sitesini ziyaret ediniz.
Web Adresi: http://www.lambdaistanbul.org


LISTAG - LAMBDA İSTANBUL AİLE GURUBU
Lezbiyen,gey,biseksüel,trans bireylerin ailelerinin oluşturduğu bir grup. Her ay CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği) da yapılan kişisel gelişim toplantıları ve yemeklerle amaçları çocuğunun,kardeşinin, ebeveyninin, akrabasının cinsel yönelimini/ kimliğini öğrenen kişilere bu süreçte destek olmak, doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak.
http://listag.wordpress.com/

SPoD
SPoD 2011 baharında bir grup aktivist, akademisyen ve öğrencinin bir araya gelerek 21 eylül 2011’de resmi olarak kurulmuş bir sosyal politika temelli LGBT hakları derneğidir. Sadece cinsel kimlik eksenli değil aynı zamanda sosyal politikalar ekseninden de hak ve özgürlükleri geliştirmeyi kendine ilke edinmiş genç bir dernektir. Eşcinsel harekete ve derneğe maddi katkıda bulunmak için İstanbul'daki ünlü mekanlarda bir çok parti ve organizasyon düzenlemektedirler.  Derneğin merkezi Beyoğlu'ndadır. .
Web Sitesi: http://www.spod.org.tr  Facebook: https://www.facebook.com/spod.lgbt1 

LGBTT İSTANBUL
Kısmen Lambda İstanbul'dan kopan bir gurup tarafından, bağımsız olarak bir araya gelen ve 2007 itibari ile belirgin etkinlikler yapan henüz dernekleşme aşamasında bulunan oluşum. Gay ve lezbiyenlere de açık olması yanında, travesti ve transseksüellerin sorunlarına daha çok sahip çıkmaktadırlar. Özellikle İstanbul'a İzmir'den atanan yeni emniyet müdürü zamanında travesti ve transseksüellere sırf kıyafetleri bahane edilerek kesilen ve grup sözcüleri tarafından "cadı avına", "Hitler dönemi Almanya'sı uygulamalarına" benzetilen 69 TL lik cezaları protesto edip mahkemeye başvurmaları ile görsel ve yazılı basında ses getirmişlerdir. Adres ve iletişim bilgileri için:
Web: http://www.istanbul-lgbtt.net  Facebook: http://www.facebook.com/ist.lgbtt 

BİLGİ GÖKKUŞAĞI LGBT KULÜBÜ
Bilgi Üniversitesi bünyesinde kurulan Eşcinsel dayanışma örgütü üniversite sınırları içinde resmen kabul edilerek bu alanda bir ilki gerçekleştirmiştir. Daha önce üniversitenin resmi web sitesinde öğrenci kulüpleri arasında da adı geçen kulübe en kolay ulaşım yolu Facebook sayfasından olabilir:

https://www.facebook.com/BilgiRainbow
Adres: Bilgi Üniversitesi, Dopaldere, İstanbul.

İHD İSTANBUL ŞUBESİ
Adres: Çukurlu Çeşme Sokak, Bayram Apartmanı N. 10/1 Taksim, İstanbul. Telefon: 02122444423
Türkiye'deki en bilinen insan hakları örgütü olan İHD (İnsan Hakları Derneği) diğer politik konularda olduğu kadar hassas olmasa da ayrımcılığa ve şiddete uğrayan eşcinsellere de kısmı yardımda bulunmakta ve özellikle eşcinsellere karşı devlet görevlileri tarafından yapılan yasa dışı eylemleri elinden geldiğince kamuoyu ile paylaşmaktadır. Ekonomik durumu kendini savunmaya yada avukat tutmaya müsait olmayan eşcinsellerin, özellikle kamu görevlileri tarafından tacize uğradığında yada haklarının korunmadığı durumlarda yakınlarında bulunan İHD şubelerine başvurmalarında fayda olabilir.
Web Sitesi: www.ihd.org.tr

Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Tıklayınız

 

YORUMLAR:


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız
 

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel arkadaşlık ve bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Böylece siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

Sayfamıza katılmak ve içeriğini görebilmek için önce Facebook hesabınıza giriş yapın
 

İsterseniz de aşağıdan, sadece bu websayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

ANA SAYFAYA GİT