İstanbul Gay Bar 


 

İstanbul'un Gay Cafe ve Barları


Not: Bu sayfada kulüp ve disko tarzı olan yani genelde gece yarısından sonra gidilen gay mekanlar listelenmemiştir. Daha geç saatlerde gidilen gay kulüplerin tanıtımları için buraya tıklayınız

 

 

Haspa Bar (16:00-04:00)
Adres: Istiklal Cad. İpek Sokak 16/2, Beyoğlu, İstanbul

Web: Facebook.com/groups/188389677877498/
Son zamanların en popüler kulüp öncesi mekanlarından. İstiklal caddesinin paralelinde bulunan İpek sokakta yer alan mekana ulaşmak için önce İstiklalden Küçük Parmakkapı sokağa girin, sonra ilk sola dönünce yine soldan 2. binanın giriş katında, eski bir mekan.  Haftanın belli günlerinde canlı müzik, karaoke ve değişik show'lar yapılmakta.Mekanla İlgili Yorumlar
İşletmecisi  tarafından aşağıdaki mesaj gönderilmiştir. "Haspa Bar 16:00 22:00 arası Bar, 22:00'dan sonra gece kulübü konseptindedir. Birbirinden özel showlar, aktiviteler, GogoBoys, Zenne ve Drag Queen showları ile sizler için en mükemmeli için çalışıyor. Istiklal Caddesi'nden girdiğinizde ilk sol, ardından ilk sağ yaptığınızda çıkan sokağın yaklaşık 150 mt. ilerisinde sağda giriş kattayız."  (12 Ocak 2013)

 

Chaplin Cafe & Bar (16:00- 02:00)

Adres: İstiklal Cad. İpek Sokak 16, Kat 3, Daire 5 - Beyoğlu, İstanbul

Web: Facebook.com/chaplincafe.taksim
Haspa Cafe & Bar'ın bulunduğu binanın en üst katında bulunan mekan 2011 yılının ilk yarısından itibaren yoluna devam etmektedir. Genellikle genç yaştaki eşcinsel arkadaşlarımızın rağbet ettiği rahat bir ortamı olan ve uygun fiyatlı bir mekandır.


Mekanla İlgili Yorumlar
İşletmecisi  tarafından aşağıdaki mesaj gönderilmiştir.

"Yıllardır hizmet verilen Chaplin Cafe, ikini bir işletme ile yoluna devam ediyor. Cafe'nin sıcaklığını barda da yaşatan Chaplin, yeni işletmesiyle gay ve lezbiyenlere rahat bir eğlenme ortamı yaratıyor. Chaplin Cafe'nin terasından ulaşılan mekan sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencesini sürdürüyor." (31 Ağustos 2015)


Mor Kedi Cafe (16:00- 00:00)
Adres: İstiklal Cad. İmam Adnan Sk. No: 7/3, Beyoğlu, İstanbul.
Beyoğlu'nun mevcut gay mekanlarından en kıdemlilerinden olan Mor Kedi 2013 yılında el değiştirdi ancak tarzını ve kitlesini pek değiştirmedi. Genelde genç eşcinsellerin takıldığı günün erken saatlerinde de gidilen ve fiyatlarının da makul olduğu bilinen mekan, İstiklal Caddesinden İmam Adnan sokağa girdiğinizde soldaki 7 numaralı binanın 3. katında yer almaktadır.


Pinokyo Cafe & Bar (16:00-02:00)

Adres: Istiklal Cad. Büyük Parmakkapı Sok. 26/1  Beyoğlu, İstanbul

Web: Facebook.com/PinokyoCafeBar
Mart 2011 civarında açılan mekan. Akşam saatlerinde değişik şovlar, gündüz ise tarot ve kahve falı gibi etkinlikler olduğu bildirilmiştir

 

Mekanla İlgili Yorumlar
"Merhaba ben Pinokyo cafe bar işletmecisi Serhat. Pinokyo cafe bar istiklal caddesi Büyükparmakkapı sk. no 26 giriş üstü. Benetton binası karþı sokağı. Açılış 14:00 Kapanış 03:00. Pazartesi hariç haftanın diğer günleri 21.00 de başlayan ve her gün değşik konseptlerde canlı müzik dinleyebilinecek, oturarak eğlenilebilen ve eğlenmeyi bilen tüm lgbtt kişilere açık bir mekandır. 14:00 ile 20:30 arası Cafe formatında olduğu için fiyatlar alkollü ve alkolsüz içeceklerde oldukça uygundur. 21.00 itibari ile canlı müzikle beraber diğer mekanlarla eşdeğerdir fiyatlar. Trans showlar zenne showlar tıpatıp showlar gibi farklı aktivitelerle sizlerle olmaya devam ediyoruz." (3 Temmuz 2012)


Chianti Cafe & Bar (16:00-02:00)
Adres: İstiklal Caddesi, Balo Sk. No:31 Kat 2-Beyoğlu, İstanbul. 
İstiklal Caddesinden Galatasaray'a yakın Balo sokağa girince, aynı sokağı kesen Nevizade sokağı geçin hemen solda. Karşısında otopark, giriş katında ise bir kahvehane var. Akşam saatlerinde saat 9-10'a kadar kafe sakinliğinde, rahatlıkla muhabbet edilebilmek bir yer. Saat 10'dan 02:00 ye kadar ise daha canlı bir atmosfer arayanlar ve eğlenmek isteyenler için de haftanın 1-2 günü canlı müzik yapılmakta.


D
urak Bar  (20:00-02:00)
Adres: Muratpaşa Sokak  , No 9, Yusufpasa, Aksaray, Istanbul
Bir süre Paşam bar olarak işletildiğinden hala Paşam diye de bilinmekte olan Taksim
'in eşcinsel kulüplerinden tamamen farklı (Aksarayda'ki 2008'de kapanan Değirmen'e benzer) bir ortamı olan mekan. Eğlence gece yarısından önce başlamakta, hemen hemen her gece alaturka tarzı canlı müzik yapılmakta ve birahane/meyhane tarzında masalarda servis yapılmaktadır. Mekan daha çok olgun, erkeksi takılan, ayı ve ayı-sever eşcinsellere hitap etmektedir. Aksaray tarafından gidildiğinde Yusufpaşa tramvay durağının sağına doğru arka tarafında yer alan ara sokağa girerseniz soldadır. Girişi Bern Otelin tam karşısındadır.


Sugar & Spice Cafe  (12:00-00:00)

Ocak 2015 tarihinde tamamen kapanmıştır.Rocinante Cafe & Bar (12:00-02:00)
2016 başında tamamen kapanmıştır


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

Önemli Not:

Bu sayfada gece yarısından sonra gidilen gece kulübü / disko tarzı gay mekanlar listelenmemiştir. Daha geç saatlerde gidilen gay kulüplerin tanıtımları için buraya tıklayınız

 

 

 

 

Gay Dostu Bar ve Restoranlar


Bu kategoride yer alan mekanlar sadece yada özellikle gay müşterilere hitap etmeyen, ancak işletmecileri, sahipleri yada çalışanları tarafından eşcinsel müşterilerin davet edildiği yada iyi karşılandığı mekanlardır.


Gracho Coffee Breakfast  (11:00-23:00)
Adres: Kılıç Ali Paşa Mh. Samanyolu Sok  No:9A, Cihangir, Beyoğlu, İstanbul

Web: Facebook.com/pages/Gracho-Cafe/531245633670068
Ocak 2015 tarihinde işletmecileri tarafından gay-dostu bir mekan olarak aşağıdaki gibi bildirilmiştir.

"Cihangirin sakin bir sokağında muhteşem bir kahvaltı eşliğinde yeni insanlarla tanışabileceğiniz, ev tadında rahat bir mekanımız var. Kahve, kahvaltı ve yemek servisimiz vardır." (6 Ocak 2015 / İşletme sahibi)

Beşinci Kat  (09:00 – 02:00)
Adres: Sıraselviler Caddesi,  Soğancı Sokak No: 7 Cihangir, Beyoğlu - İstanbul
Alman hastanesinden sonra soldan 2. sokakta, eski gay kulüplerden Barbahçe'nin olduğu binanın en üst katında yer almaktadır. Yemekleri oldukça pahalı olsa da, kaliteli bir yerde ve cinselliğinizi fazla aşırıya kaçmamak kaydı ile pek gizlemeden" boğazı seyrederek özel bir yemek için ideal bir mekan. Akşamları da bir kaç arkadaşınızla gidip boğaz manzaralı barında içkinizi yudumlayabilirsiniz. Gay kulüplerle kıyaslandığında barda satılan içki fiyatları mekanın yemek fiyatlarına göre uygun sayılabilir. Yazın hizmet veren teras katı özellikle kaçırılmaması gereken bir atmosfer sağlıyor.


Ny-Ist Cafe Restaurant (09:00- 24:00)
Adres:
Çukurlu Çesme Sokak, No:10  34420 Taksim, İstanbul.
Web: www.nyistcafe.com 
Café, yiyecek, içecek gibi hizmetler vermekte olan mekan, biz site ziyaretçimiz tarafından gay dostu bir mekan olarak şu yorum beraberinde bildirilmiştir:
"Çok hoş, temiz ve stil sahibi bir mekan. Dışarıdan pahalı gözükse de fiyatları çok uygun. Yemekleri kadar içeceklerini de çok beğeniyorum. Enerjisi çok güzel, pozitif, çok rahat ettiğim bir yer. Gay dostu, neşeli, sıcacık" (17 Ekim, 2013)

Teras Cafe, Kadıköy
Bu mekan bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiş olup, işletmecileri tarafından gay dostu olarak doğrulanmış değildir. Lütfen mekanla ilgili bilgileri buna dikkat ederek değerlendiriniz. 
Adres :Kadıköy kiliseler sokağı olarak da bilinen Mühürdar Caddesi'nde. Kadıköy, İstanbul.
Müşteri Profili :Gay dostu olmasa da gaylerin takıldığı mekanlardan
Yorumlar : Her sosyal statüden insanın takıldığı bir cafe olmakla beraber akşam saatlerinde gay grupların da uğradığı bir yer. İşletme çalışanları genelde gaylere ılımlı yaklaşıyor ve herhangi bir dışlanma söz konusu değil ancak genelde gelenler gay olduklarını belli etmekle beraber çok zırıl tipler değil. Dikkatlice masalara kulak kabartırsanız lubunca terimler kullandıklarını duyabilirsiniz. Ama aşırı marjinal tavır ve davranışlardan kaçınmakta fayda var." (25 Ekim 2013)

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

Önemli Not:

Bu sayfada gece yarısından sonra gidilen gece kulübü / disko tarzı gay mekanlar listelenmemiştir. Daha geç saatlerde gidilen gay kulüplerin tanıtımları için buraya tıklayınız

 

 

 

 


 

 

Güncel Etkinlik ve Haberler

Türkiye çapında LGBT dostu etkinlik, haber ve mekan tanıtımlarını kaçırmamak için Facebook sayfamızı beğenin.

Katkıda Bulun !


Katkıda Bulunun
Sayfalarımız yer alan mekanlar ve bilgiler zaman içinde değişmiş olabilir, bizim yorumlarımız kişisel yada yetersiz olabilir. Web sitemizde yer alan mekan ve diğer yerler ile ilgili yorumlarınızı ve gerekiyorsa düzeltmelerinizi bize yollayarak sitemizi daha iyi hale getirmemize yardımcı olabilirsiniz.
Lütfen Form Doldurunuz
 

 


 


Ana Sayfa | Ayı Rehberi  | Lezbiyenler  | Trans Rehberi | Etkinlikler | İletişim